جایی که هنر آغاز میشود...

آموزش نکات و تکنیک های عکاسی و فتوشاپ

۸ مطلب در آبان ۱۳۹۴ ثبت شده است

10 موبایل برتر 2015 در زمینه دوربین و عکاسی

در این پست میخواهیم ۱۰ موبایل برتر در زمینه عکاسی در سال جاری میلادی را به شما معرفی کنیم! لیستی که امسال از بهترین دوربین های موبایلی در اختیار داریم یک تفاوت عمده با لیست های سال گذشته دارد! آن هم این است که جدیدترین ایفون اپل یعنی iPhone 6S در بررسی های انجام شده نتوانسته در حایگاه بهترین دوربین قرار بگیرد و این جایگاه را به نماینده سونی یعنی Xperia Z5 سپرده است! اگر میخواهید با دیگر اعضای این لیست آشنا شوید با ما همراه باشید!

۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰
امیر علی زهرایی

آموزش ساخت یک منظره رویایی از پاییز به وسیله فتوشاپ

در این آموزش میخواهم نحوه ایجاد یک منظره رویایی از پاییز را به شما آموزش دهم. در این آموزش شما نحوه ترکیب تصاویر مختلف با استفاده از لایه های تنظیم، کار با ماسک های لایه و قملو ها، روتوش تصاویر با استفاده از ابزار های موجود در داخل فتوشاپ، تنظیم رنگ و کنتراست و همچنین تنظیم مقدار روشنایی و عمق تصویر را یاد خواهید گرفت! پس با ما همراه باشید.

۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰
امیر علی زهرایی

مفهوم ISO در عکاسی

این یک چالش بزرگ است که بخواهید بدون داشتن درکی از ISO یک عکس خوب بگیرید. ISO دوربین یکی از سه اصل مهم و اساسی دوربین در عکاسی است (دوتای دیگر شامل دریچه ی دیافراگم و سرعت شاتر میشوند که در آنیده آنها را بررسی میکنیم) و هر عکاسی باید به طور کامل آن را درک کند و نحوه استفاده از آن را بلد باشد. از آنجا که این مقاله برای مبتدیان نوشته میشود سعی میکنم ISO را به طور ساده برای شما توضیح دهم تا در عکس های آینده خود از آن استفاده کنید.

اما قبل از اینکه بخواهید این مقاله را بخوانید بهتر است درباره نحوه کارکرد دوربین های DSLR اطلاعاتی داشته باشید. با ما همراه باشید...

۱ نظر موافقین ۳ مخالفین ۰
امیر علی زهرایی

آموزش ساخت تصویر سورئال بانو در اقیانوس!

در این آموزش میخواهم نحوه ساخت یک تصویر سورئال از بانوی قرار گرفته زیر آب را به شما نمایش دهم. در واقع در این آموزش میخواهیم یک دختر را در زیر اقیانوس قرار دهیم طوری که به نظر میرسد به سطح آب خیره شده است! در این آموزش ما از تکنیک های ترکیب لایه ها، تنظیمات تصویر، تغییر شکل اشیاء و فیلتر های موجود در فتوشاپ استفاده میکنیم.

این آموزش دارای سطح متوسط است.

توجه‌: در این آموزش از فتوشاپ نسخه CC استفاده شده است. بنابراین ممکن است برخی بخش های نمایش داده شده در تصاویر با فتوشاپ نسخه های قدیمی تفاوت داشته باشد.

تصویر نهایی

 

بسیار خوب! بیایید کار را آغاز کنیم.

۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰
امیر علی زهرایی

دوربین های DSLR چگونه کار میکنند؟!

اگر در زمینه عکاسی تازه کار هستید و میخواهید با خرید یک دوربین حرفه ای پا به این میدان بگذارید، احتمالا زیاد با عبارت دوربین های DSLR بر میخورید. اما این DSLR که میگویند یعنی چه؟! و این دوربین ها چگونه کار میکنند؟! و در نهایت این دوربین ها با دیگر دوربین های دیجیتال چه تفاوتی دارند؟! برای یافتن پاسخ این سوالات با ما همراه باشید ؛)
۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰
امیر علی زهرایی

آموزش رنگی کردن تصاویر قدیمی در فتوشاپ

یکی از کار های جادویی که میتوانید با استفاده از برنامه فتوشاپ بکنید رنگی کردن عکس های قدیمی و قرمز قهوه ای است. من در این آموزش میخواهم به شما نحوه انجام اینکار را نمایش دهم و یک عکس قدیمی را از قرمز قهوه ای به عکس تمام رنگی تبدیل کنم!

رنگی کردن یک عکس سیاه و سفید و یا قرمز قهوه ای به وسیله برنامه فتوشاپ مانند یک چالش واقعی به نظر میرسد. اگرچه انجام دادن آن کمی زمان بر است ولی احتمالا انجام دادن آن از چیزی که شما فکر میکنید ساده تر است!

۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰
امیر علی زهرایی

12 نکته عکاسی با موبایل که هر عکاسی باید بداند

هر کسی میتواند یک موبایل بخرد و با آن عکاسی کند. اما همیشه مدتی طول مکیشد تا بتواند یک عکس جالب توجه بگیرد و دهان همه را باز بگذارد! برای اینکه بتوانید زودتر به این مرحله برسید باید دستورالعمل های اصلی را مطالعه کنید و آنها را اجرا کنید و در نهایت عکس هایتان را به شکل حرفه ای ویرایش کنید. در این مقاله میخواهیم 12 مورد از نکته های عکاسی با موبایل که هر عکاسی باید آنها را بداند را بررسی کنیم.

اگر شما میخواهید که به تازگی عکاسی با موبایل را آغاز کنید، این دوازده تکنیک را باید قبل از هر چیزی بدانید.

اگر هم در عکاسی سر رشته ای دارید بد نیست که یک نگاهی هم به این نکات بیندازید. شاید بعضی از آنها را فراموش کرده باشید و یا آنها را تا امروز نادیده میگرفتید!

نکته: در این مقاله بیشتر روی نکته های عکاسی با آیفون توجه کرده ایم ولی اکنون بیشتر قابلیت های عکاسی با آیفون در اختیار دیگر موبایل ها نیز هست.

۰ نظر موافقین ۲ مخالفین ۰
امیر علی زهرایی

قبل لحظه، ثبت لحظه و بعد از لحظه!

مثل بسیاری از کار های دیگر، هنر هم یک فکر هنرمند و مقدار زیادی علاقه لازم دارد! یعنی اگر شما علاقه ای به هنر نداشته باشید صد در صد نمیتوانید هنرمند موفقی از آب در بیایید!
اما خودِ هنر شاخه های بسیار گسترده ای دارد و ما در این وبلاگ فقط میخواهیم شاخه عکاسی و ویرایش عکس ها را بررسی کنیم و به شما آموزش دهیم.
در واقع در این وبلاگ میخواهیم نحوه تشخیص یک منظره یا صحنه مناسب یعنی قبل از لحظه ، نحوه ثبت کردن این لحظه و سپس ویرایش کردن این تصویر ثبت شده (بعد از لحظه) را با استفاده از فتوشاپ به شما آموزش دهیم!

پس با ما همراه باشید و منتظر مطالب بعدی ما باشید.
۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰
امیر علی زهرایی